niedziela, 26 kwietnia 2015

"Miedzy życiem, a życiem" - Jessica Shirvington (zapowiedź)



Gdybyśmy tak urodzili się w bogatszej rodzinie...
Gdybyśmy wychowywali się w ubogiej rodzinie...
Gdybyśmy tylko mogli wybrać...

Autorka z australijsą edycją książki.
Jakby to było przeskoczyć na chwilę do innego życia? Być może dowiemy się tego czytając najnowszą powieść Wydawnictwa Dreams. Premiera już 11 maja!

Od Wydawcy: 

Między życiem a życiem jest wspaniałą książką o miłości i życiu – pasjonująca, zabawna, skłaniająca do wzruszeń – to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy choć czasem myślą, że jedno ułożone życie zdecydowanie im nie wystarcza.
Zobaczcie, co mogłoby się stać, gdyby wasz sen o podwójnej tożsamości nabrał rzeczywistych kształtów... 
 
Między życiem, a życiem

Jest inna niż wszyscy. Od kiedy pamięta, żyje podwójnie. Co 24 godziny następuje przeskok z jednego życia do drugiego, z jednej tożsamości do drugiej, z bogatego Wellesley do skromnego Roxbury.

Wymarzone życie

Sabine z Wellesley ma wszystko, czego tylko pragnie. Imponujące przyjaciółki, drogie ciuchy, rewelacyjne stopnie w szkole i chłopaka, którego wszyscy jej zazdroszczą. Przyszłość wygląda różowo.

Wymarzona miłość

Sabine z Roxbury ma niezamożnych rodziców i wykolejonych przyjaciół – a kiedy jej tajemnica wychodzi na jaw, perspektywy jeszcze mocniej się zawężają. Lecz dzięki temu spotyka Ethana. Jest wspaniały, intrygujący, przyprawia o zawrót głowy.

Fragment powieści

„… Nie miałam wyboru. Żyłam w dwóch światach i już. Nie w jednym albo w drugim – tylko rozdarta między nimi i całkowicie w tym samotna. Teraz jednak… teraz pojawiła się szansa. Nadzieja. Możliwość normalnej egzystencji. Skoro cechy fizyczne nie są nierozerwalnie związane… Skoro to, co zrobiłam w jednym życiu, w żaden sposób nie wpływa na drugie… Skoro mogę krwawić w jednym, a w drugim nie, kaleczyć skórę, farbować włosy na różne kolory… Skoro mogę zażyć tabletki przeczyszczające i się upić, a żadna z tych rzeczy nie wywołuje jakiejkolwiek reakcji w moim drugim ciele, to w pewnym stopniu – w bardzo istotnym stopniu – mam dwa odrębne ciała. A skoro przybieram dwie różne powłoki… skoro jedno ciało miałoby przestać istnieć… drugie powinno nadal funkcjonować. I miałabym tylko jedno życie…”


Jessica SHIRVINGTON
Urodzona 15 kwietnia 1979 r. – przedsiębiorca, autorka i matka. Mieszka w Sydney w Australii. Należy do grona tych nielicznych szczęśliwców, którzy spotkali miłość swojego życia jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności zakochała się na zabój już w wieku 17 lat. Od 12 lat żona Matta SHIRVINGTONA (lekkoatlety, uczestnika Igrzysk Olimpijskich- obecnie komentatora sportowego). Mama dwóch córek – Sienny i Winter. Jej młodzieńcza miłość i trwałość związku wpływa na to, jak bohaterowie jej powieści radzą sobie w relacjach. 



Tytuł oryginału Between the Lives 
Data premiery 11.05.2015
Grupa docelowa Literatura młodzieżowa 
Ilość stron 288 
Okładka Miękka + skrzydełka

"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga...", czyli Bruno Kadyna i "Metalowa Dolna".

Jest ktoś, kto porządkuje przestrzeń czyjegoś życia. Jest ktoś, kto brzmieniem głosu porusza najczulsze struny serca. Jest ktoś, kto m...